کلم پیچ قرمز تلخ خاصیت بیشتری دارد

همانطور که می دانید کلم پیچ قرمز به همراه کلم بروکسل و کلم پیچ به گروه سبزیجات براسیکا تعلق دارد. 

وقتی خام خورده شود طعم فلفلی و ترد دارد، اما وقتی پخته شود شیرین تر و نرم تر می شود.

کلم قرمز در انگلستان رشد می کند و فصل آن از سپتامبر تا دسامبر است. 

همانطور که گیاه رشد می کند، گلوله های تنگی از برگ را در مرکز تشکیل می دهد که توسط برگ های سبز مایل به بنفش بزرگتر احاطه شده است. 

وقتی کلم قرمز برای برداشت آماده شد، کل گیاه چیده می‌شود و برگ‌های بیرونی آن دور ریخته می‌شود و فقط سر کلم باقی می‌ماند بخشی که ما می‌خوریم.

یک مطالعه در سال 2019 شواهد رو به رشدی را نشان می دهد که آنتوسیانین ها نقش مثبتی در سلامت قلب و عروق دارند و کسانی که غذاهای غنی از آنها (مانند کلم قرمز) مصرف می کنند.

 مصرف می کنند کمتر در معرض خطر حملات قلبی و مرگ ناشی از بیماری های قلبی هستند.

کلم

یکی از اجزای کلیدی سبزیجات براسیکا مانند کلم قرمز یک ماده شیمیایی گیاهی به نام سولفورافان است. 

مطالعات حیوانی گزارش می دهد که سولفورافان ممکن است مسئول خواص ضد التهابی این سبزیجات باشد.

در حالی که هیچ “ابرغذایی” وجود ندارد که بتواند از سرطان جلوگیری کند و برخی از عوامل خطر سرطان با رژیم غذایی ارتباطی ندارند شواهدی وجود دارد که خوردن یک رژیم غذایی سالم می تواند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد

غنی بودن از ترکیباتی مانند سولفورافان و آنتوسیانین ها، کلم قرمز را در موقعیت قوی قرار می دهد، اگر می خواهید یک سبزی براسیکا را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. 

به این دلیل که به نظر می رسد این ترکیبات مفید از آسیب اکسیداتیو جلوگیری می کنند و احتمالاً در راه محافظت در برابر سرطان، از جمله سرطان کولورکتال عمل می کنند. عمل می کنند.

گنجاندن کلم قرمز در رژیم غذایی ممکن است از سلامت روده حمایت کند. این منبع خوبی از فیبر است، از جمله انواع نامحلول آن که نظم را افزایش می دهد. 

فیبر موجود در کلم نیز یک پری بیوتیک است، به این معنی که این نوع فیبری است که به عنوان منبع سوخت برای باکتری های مفیدی که در روده زندگی می کنند عمل می کند. 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.