کلاه دوچرخه سواری چراغ دار که در روز ها قابلیت پخش صدا دارد

فن آوری MIPS توسط دانشمندان سوئدی در سال 2001 توسعه یافت. Hans von Holst از موسسه Karolinska در استکهلم پس از مشاهده طولانی مدت نحوه ساخت کلاه ایمنی تصمیم گرفت تحقیقات بیومکانیکی را آغاز کند.

او به درستی خاطرنشان کرد که تست های ایمنی تجهیزات را بر اساس ضربه عمودی قضاوت می کنند. با وجود این، بیشتر سکته‌ها در یک زاویه رخ می‌دهند و نیروی چرخشی بر مغز اعمال می‌کنند.

برای رفع این نیاز، شرکت سوئدی MIPS AB ساخت کلاه ایمنی دوچرخه را بر اساس قابلیت های محافظتی بدن انسان توسعه داده است.

تا سال 2017، بیش از پنج میلیون نسخه فروخته شد که موفقیت بالاتر از میانگین این برند را تایید می کند.

کلاه دوچرخه MIPS (سیستم حفاظت از ضربه چند جهته) مجهز به یک لایه محافظ اضافی است که بین لایه داخلی نرم و پوسته سخت قرار دارد.

درج های داخلی در مدل های موجود در بازار از پلاستیک پلی کربنات زرد رنگ ساخته شده اند.

کلاه دوچرخه سواری چراغ دار این فناوری از سر در هنگام چرخش محافظت می کند. به همین دلیل، طبق مشاهدات قبلی یک محقق سوئدی، کلاه ایمنی MIPS بهترین نوع محافظت در

برابر صدمات ضربه زاویه دار است.

در صورت برخورد، درج به طور پایدار به سر می چسبد. پوسته بیرونی در محدوده خاصی حرکت می کند و به طور فعال در برابر اثرات تصادف محافظت می کند.

لایه داخلی با اصطکاک کم اجازه می دهد 10-15 میلی متر حرکت نسبی در همه جهات داشته باشد. کلاه دوچرخه MIPS حرکت چرخشی حاصل از تصادف را با تغییر جهت نیروها و انرژی کاهش می دهد.

کلاه ایمنی MIPS مطمئناً محافظت بیشتری در برابر آسیب های ضربه زاویه دار ارائه می دهد. مغز انسان به ویژه به حرکت چرخشی حساس است، که از راه حل مورد بحث پشتیبانی می کند.

سیستم MIPS با پخش بار در ناحیه بزرگتری از پوشش کلاه ایمنی در برابر آسیب به سیستم عصبی مرکزی محافظت می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.