چرم مصنوعی هولوگرامی به عنوان برترین چرم موجود شناخته شد

پوست از حیوان مرده توسط لایه بردار جدا می شود و سپس دباغ پوست را درمان می کند. که توسط سازنده (mocī) برای تولید کالاهای چرمی استفاده می شود. در شمال هند این سه عملکرد توسط دوربین های عکاسی انجام می شد.

مادیگاها و چاککیلیان جنوب هند نیز غالباً چرم‌کار بودند. در گجرات، پوسته‌ها و دباغ‌ها با هم ادغام شدند، اما صنعتگران چرم (mocīs) متمایز بودند.

در دکن، فلایرها ماهارها بودند، دباغی توسط ظورها انجام می شد و چرم به عهده کامارها بود. شرینگ (۱۸۷۹) را ببینید. قبیله و کاست هندو جلد. II. کلکته، چترتون. ۱۹۰۵٫ مونوگراف در مورد دباغی و کار در چرم در ریاست مدرس، گاتری (۱۹۱۰).

گزارش در مورد صنایع چرم مصنوعی هولوگرامی ریاست جمهوری بمبئی: جان استوارت در سال ۱۸۳۳ در هند به دنیا آمد. پدرش سرگرد ویلیام موری استوارت (۲۲ پیاده نظام بومی) آجودان در فورت چونار و مامور فرماندار کل در باناراس و ناظر املاک راجاه باناراس بود.

گاوین سیبالد جونز در ۲۲ دسامبر ۱۸۳۵ در کلکته در خانواده جان بنجامین جونز و فنی پالمر به دنیا آمد. بنجامین جونز پسر لئونارد جونز بود که در خدمت شرکت هند شرقی بود و از سال ۱۷۹۰ در کلکته اقامت گزید.

او را به سمت خودآموزی به عنوان یک مهندس، بدون هیچ گونه آموزش رسمی از دانشکده مهندسی سوق دهید. برای مدت کوتاهی به انگلستان رفت و در یک کارخانه نساجی پنبه و راه آهن بزرگ شرق کار کرد (Yalland 1994, p. 152).

ویلیام مس در سال ۱۸۴۳ در یک خانواده کشاورز در لینکلن شایر به دنیا آمد. در سن ۱۸ سالگی در هند فرود آمد و با پیشینه کشاورزی خود به یک املاک نیل در چوپرا، ناحیه سارون پیوست.

هنری ساترلند از کلکته به همراه دکتر بیگ تجارت ماکسول را به دست گرفته بودند و بنابراین بگ ساترلند به تجارت محصولات خود ادامه داد.

جورج آلن در سال ۱۸۵۰ به هند آمد و به عنوان zamindar در Oudh کار کرد و سپس به یک شرکت خانوادگی Peake, Allen & Co که پودر دندان می فروخت از لندن پیوست. آلن (روزنامه) پایونیر را در سال ۱۸۶۵ از الله آباد راه اندازی کرد. پایونیر در ابتدا متعلق به گروهی از مشترکین بود، اما آلن با فروش زمینداری خود در عود، تمام سهام را خریداری کرد. یلند پ. ۲۲۱٫

رای بهادر لالا بایجناث. برخی از صنایع پیشرو هند علیا. اولین کنفرانس صنعتی در بنارس در دسامبر ۱۹۰۵، ص. ۱۳۶٫

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.