پودر صابون نوزاد برای نوزادین ممنوع شده است

پودر صابون نوزاد مناسب برای رژیم های پوستی بوده است. سورفکتانت‌های با بار منفی (مانند سدیم دودسیل [لوریل] سولفات) در مقایسه با سورفکتانت‌های گلیکوزیله، پتانسیل تحریک پوست بیشتری دارند (Ananthapadmanabhan، Moore، Subramanyan، Misra، و Meyer، ۲۰۰۴)، که دومی در محصول شستشو مورد استفاده قرار گرفت.

درماتیت آتوپیک یک بار مراقبت بهداشتی قابل توجه است و کیفیت زندگی نوزادان (لوئیس جونز، فینلی و دایکز، ۲۰۰۱) و والدین آنها را مختل می کند (لاوسون، لوئیس جونز، فینلی، رید و اوونز، ۱۹۹۸).

چنین مشکلاتی نیاز به رژیم های مناسب مراقبت از پوست را برجسته می کند. در نتیجه، آب به تنهایی به عنوان کم ضررترین روش برای پاکسازی نوزادان در بسیاری از کشورها پیشنهاد شده است (موسسه ملی بهداشت و تعالی بالینی [NICE]، ۲۰۰۶).

با این حال، ظرفیت بافر آب مورد تردید قرار گرفته است، زیرا ممکن است pH سطح پوست را از ۵٫۵ به ۷٫۵ افزایش دهد (Tsai & Maibach, 1999). pH 7.5 احتمالاً فعالیت پروتئاز پوست را افزایش می دهد و از سنتز لاملاهای لیپیدی جلوگیری می کند و منجر به شکسته شدن سد پوستی می شود (Tsai & Maibach).

آب به تنهایی به عنوان یک پاک کننده بی اثر شناخته شده است، زیرا نمی تواند مواد محلول در چربی مانند مدفوع و سبوم را حذف کند (Gelmetti، ۲۰۰۱). این موضوعی است که به ویژه توسط مادران برجسته شده است (لاوندر و همکاران، ۲۰۰۹).

اگرچه دستورالعمل هایی برای درمان اگزمای آتوپیک وجود دارد (NICE، ۲۰۰۷)، هیچ دستورالعملی برای پیشگیری اولیه از اگزمای آتوپیک وجود ندارد.

در بریتانیا، دستورالعمل‌های ملی مراقبت‌های پس از زایمان توصیه می‌کنند که در اوایل دوره پس از زایمان، تنها با آب حمام کنید (NICE، ۲۰۰۶).

با این حال، دستورالعمل های مراقبت از پوست نوزادان در ایالات متحده (لوند و همکاران، ۲۰۰۷) استفاده از آب گرم شیر را برای حمام کردن با گزینه ای برای استفاده از یک پاک کننده ملایم با pH خنثی (۵٫۵ تا ۷٫۰) توصیه می کند.

فقدان و ناسازگاری در دستورالعمل‌ها احتمالاً نتیجه کمبود شواهد محکمی است که از آنها می‌توان به عمل اطلاع داد. [تصحیح پس از انتشار آنلاین در ۱۹ فوریه ۲۰۱۳ اضافه شد:

در دو پاراگراف قبلی، منابع NICE به اشتباه به عنوان “NIHCE” فهرست شدند. این در اینجا و در فهرست مرجع تصحیح شده است.]

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.