صابون گیاهی گل سیتو باعث رشد گیاهان آپارتمانی میشود

صابون گیاهی گل سیتو غنی از ویتامین های مورد نیاز پوست است. در ویتنام، ابتکاراتی با هدف افزایش شستن دست ها با صابون (HWWS) در میان دانش آموزان دبستانی آغاز شده است. با این حال، انطباق همچنان پایین است.

هدف، واقعگرایانه
هدف این مطالعه بررسی پاسخ‌ها به مداخله مشارکتی HWWS معلم محور در یک جمعیت چند قومیتی از دانش‌آموزان ابتدایی در شمال روستایی ویتنام است.

طرح
این مطالعه در دو مرحله اجرا شد: یک پروژه تحقیقاتی تکوینی طی ۵ ماه (ژوئیه تا نوامبر ۲۰۰۸) و یک پروژه اقدام پژوهی با مطالعه مداخله ای HWWS مبتنی بر مدرسه در دو کمون روستایی طی ۵ ماه (مه، سپتامبر تا دسامبر ۲۰۱۰).

بر اساس دانش حاصل از تحقیقات تکوینی در سال ۲۰۰۸، معلمان مدارس از چهار مدرسه منتخب در کمون های مورد مطالعه به طور فعال در طراحی و اجرای مداخله HWWS شرکت کردند.

داده های کیفی در طول مداخله برای ارزیابی پاسخ ها و واکنش به مداخله معلمان، کودکان و والدین جمع آوری شد. این شامل مصاحبه های نیمه ساختاریافته با کودکان (۱۵)، و والدین آنها (۱۵)، بحث های گروهی متمرکز (FGDs) با دانش آموزان مدرسه (۳۲) و کارکنان مدرسه (۲۰) و مشاهدات در طول ۱۵ HWWS شامل کودکان بود.

از دو مورد و سایر خانواده‌ها، مشخص شد که دانش جدید کودکان در مورد HWWS معمولاً از طریق تعاملات اجتماعی و مکالمات قبل یا در حین غذا (۷ کودک از ۱۵ کودک) با خانواده‌ها به اشتراک گذاشته می‌شود. در ۱۵ خانواده بازدید شده.

شش دانش آموز مشاهده شد که دست های خود را قبل از صرف ناهار یا شام به طور خودکار می شستند، در حالی که دو کودک پس از نشانه های خواهر و برادر شسته می شدند و پنج کودک نیاز به نشانه توسط والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ داشتند و دو نفر از آنها اصلاً نمی شستند. مشاهدات همچنین تفاوت هایی را بین دانش آموزان جوان و مسن نشان داد.

در حالی که دانش آموزان کلاس اول می توانستند HWWS را به تنهایی در خانه تمرین کنند، هیچ یک از اطلاعات شفاهی معلمان و سخنرانی ها را به خانواده خود منتقل نکردند. دانش‌آموزان مسن‌تر مانند دو موردی که در

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.