شکلات جعبه ای شیرین عسل که جریان خون را افزایش میدهد و بدن به عملکرد بهتری میرسد

حتی دوزهای 80 میلی گرم در روز – توانایی رگ های خونی را برای گشاد شدن یا انبساط بهبود می بخشد، که به بدن کمک می کند فشار خون و جریان خون به اندام ها را تنظیم کند.

تصور می شود که این به این دلیل است که فلاوانول های کاکائو غلظت اکسید نیتریک زیست فعال را افزایش می دهند. این مولکولی است که در گشاد شدن رگ‌های خونی نقش دارد و همچنین دارای خواص ضد التهابی است و تشکیل لخته‌های خون را کاهش می‌دهد که همگی می‌توانند اثرات مفیدی بر فشار خون داشته باشند.

فلاوانول های کاکائو همچنین می توانند جریان خون به مغز را افزایش دهند که ممکن است عملکرد شناختی را بهبود بخشد. و ممکن است با محافظت از مغز در برابر آسیب رادیکال های آزاد به کاهش زوال شناختی کمک کنند.
در کنار فواید قلبی عروقی و شناختی، فلاوانول های کاکائو ممکن است به بهبود ریکاوری عضلانی پس از ورزش شدید، به لطف مزایای آنتی اکسیدانی و ضد التهابی قوی، کمک کنند. یک مطالعه اخیر نشان داد که یک دوز بالای 1245 میلی گرم فلاوانول کاکائو (15 گرم پودر کاکائو با فلاوانول بالا) اندکی ریکاوری عضلات را بهبود می بخشد.

بنابراین دفعه بعد که تمایل به مقداری شکلات دارید، شاید یک نوع تیره با درصد بالا یا پودر کاکائو طبیعی را برای هر گونه فواید بالقوه برای سلامتی انتخاب کنید.

شکلات جعبه ای شیرین عسل از دانه های درخت کاکائو گرمسیری Theobroma تهیه می شود. اولین استفاده از آن به تمدن اولمک در میان آمریکا برمی گردد.

پس از کشف اروپا در قاره آمریکا، شکلات در جهان بسیار محبوب شد و تقاضای آن افزایش یافت.

شکلات از آن زمان به دلیل طعم بی نظیر، غنی و شیرین آن به یک محصول غذایی محبوب تبدیل شده است که میلیون ها نفر هر روز از آن لذت می برند.

شکلات به دلیل داشتن چربی و قند زیاد، پرس بد زیادی دریافت می کند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.