سنگ آهن کدال خواص درمانی بسیازی دارد

همانطور که می دانید در سنگ آهن کدال، کانی‌های گنگ سفید شامل کوارتز، فلدسپات، کلسیت و غیره است.

حساسیت مغناطیسی این کانی‌های گنگ سفید نزدیک به صفر است. بنابراین جداسازی آنها از سنگ آهن با جداسازی مغناطیسی نسبتاً آسان است.

با این حال، حساسیت مغناطیسی کانی‌های گنگ تیره مانند اسپودومن، کلریت، گارنت، بیوتیت، الیوین و غیره بسیار نزدیک به کانی‌های آهن موجود در سنگ‌های آهن اکسید شده است.

بنابراین جداسازی آنها از مواد معدنی آهن موجود در سنگ معدن آهن اکسید شده با جداسازی مغناطیسی دشوارتر است.

مواد معدنی مضر معمول در سنگ آهن عبارتند از پیریت، آپاتیت و غیره که حاوی عناصر مضر S و P هستند. همچنین دارای خاصیت مغناطیسی ضعیفی هستند. 

با این حال، اگر حساسیت مغناطیسی آنها از مواد معدنی آهن موجود در سنگ معدن آهن اکسید شده کمتر باشد، باز هم می توان تا حدی آنها را از سنگ معدن آهن اکسید شده با جداسازی مغناطیسی حذف کرد.

سنگ آهن کم عیار استخراج شده از زمین معمولاً از چندین ماده معدنی مطلوب و نامطلوب تشکیل شده است. 

جداسازی مغناطیسی به معنای اعمال میدان مغناطیسی با شدت، گرادیان و سایر شرایط مناسب برای جداسازی کانی های مختلف بر اساس تفاوت آنها در حساسیت مغناطیسی است.

سنگ

تولید سنگ آهن استرالیا از سال 1950 به طور پیوسته افزایش یافته است و انتظار می رود در آینده نزدیک به طور تصاعدی افزایش یابد.

در حال حاضر، چین به وضوح تقاضای جهانی برای سنگ آهن را افزایش می دهد و بزرگترین و سریع ترین بازار در حال رشد برای تجارت سنگ آهن از طریق دریا است.

روند افزایش تولید تا حد زیادی به پیشرفت اقتصادی، رشد جمعیت همراه با توسعه صنعتی جهانی نسبت داده می شود.

انتظار می رود با توجه به تقاضای فزاینده و قابل توجه برای مواد معدنی از کشورهای در حال توسعه و در حال گذار مانند برزیل، روسیه، هند و چین (به اصطلاح کشورهای “BRIC”) تولید مواد معدنی به رشد خود ادامه دهد.

سهم استرالیا از تولید سنگ آهن جهان از زمان کشف پیلبارا در دهه 1960 در حال افزایش بوده است. 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.