برنج گلستان تورنتو شما را از شر دیابت راحت می کند

همانطور که حتماً شنیده اید برنج گلستان تورنتو یکی از بهترین برنج های موجود می باشد.

برنج رنگی به عنوان جایگزین سالم تری برای برنج سفید مزیت پیدا می کند. انواع برنج رنگی و انواع برنج قهوه ای جدا از داشتن مشخصات غذایی مشابه، فرآیند برداشت یکسانی دارند.

این گونه ها معمولاً یا پوسته پوسته می شوند یا قسمتی از پوست با سبوس و جوانه دست نخورده.

برنج قهوه ای در سراسر جهان یافت می شود، در حالی که برنج قرمز به هیمالیا، تبت جنوبی و بوتان و همچنین بخش هایی از شمال شرق و جنوب هند محدود می شود.

پس از برداشتن پوسته، برنج قهوه ای هنوز از چند لایه بیرونی تشکیل شده است پریکارپ، پوشش دانه و هسته. میکروب یا جنین؛ و آندوسپرم آندوسپرم از لایه آلورون، لایه زیر آلئورون و آندوسپرم نشاسته ای یا داخلی تشکیل شده است.

لایه آلورون جنین را محصور می کند. رنگدانه ها به لایه پریکارپ محدود می شوند.

برنج

شالی از پوسته، سبوس، لایه آلورون، آندوسپرم نشاسته ای و جنین تشکیل شده است. برنج قهوه ای نیمه صیقل خورده است، بنابراین جنین را حفظ می کند در حالی که برنج سفید صیقلی تر از برنج قهوه ای است و فاقد سبوس، آلورون و جنین است.

حذف سبوس، آلورون و جنین جذابیت زیبایی را برای برنج فراهم می کند و ماندگاری را بهبود می بخشد. با این حال، مواد مغذی و مواد معدنی موجود در غلات را نیز حذف می کند

پوسته (همچنین پوسته) حدود 20 درصد وزن برنج خام را تشکیل می دهد، اما مقادیر آن از 16 تا 28 درصد متغیر است.

لایه آلرون از یک تا پنج لایه سلولی متفاوت است. در پشتی ضخیم تر از سمت شکمی و در برنج دانه کوتاه ضخیم تر از برنج دانه بلند است. سلول های آلئورون و جنین غنی از پروتئین و بدن لیپیدی هستند.

لایه های مختلف برنج حاوی مقادیر متفاوتی از مواد مغذی است. لایه سبوس سرشار از فیبر غذایی، مواد معدنی و ویتامین B کمپلکس است در حالی که لایه آلورون حاوی کمترین مقدار است.

آندوسپرم برنج غنی از کربوهیدرات است و همچنین حاوی مقدار معقولی از پروتئین قابل هضم، با مشخصات اسید آمینه مطلوب نسبت به سایر غلات است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.