امروزه از پارچه های برزنتی و مخملی در دوخت لباس کردی استفاده می شود

به غیر از پشم، چرم تنها نوع لباسی است که از پستانداران می آید. چرم را می توان از پوست بسیاری از حیوانات از جمله گاو، خوک، گوسفند، بز، تمساح و غیره درست کرد.
پوست گاو تا حد زیادی محبوب ترین پوست حیوانات است که برای ساختن چرم واقعی استفاده می شود.
برای ایجاد پارچه مخمل و پارچه چرم، پوست ها از مو و گوشت جدا می شوند، خشک می شوند، نمک می زنند، دباغی می شوند، رنگ می شوند و با اسپری تکمیل کننده تمام می شوند.
این فرآیند ممکن است غیرانسانی به نظر برسد، اما پوست حیوانات محصول جانبی صنایع گوشت و لبنیات است که در غیر این صورت اگر به چرم تبدیل نشود، هدر می‌رود. بسیار نادر است که گاوها فقط به خاطر پوستشان کشته شوند.
در اینجا پارچه ملحفه ای دیگری است که از طبیعت می آید، اگرچه نه به شکلی که شما ممکن است انتظار داشته باشید. ابریشم یک فیبر پروتئین طبیعی است که توسط کرم ابریشم تولید می شود.
پارچه
کرم ابریشم در واقع لارو پروانه ابریشم است و ابریشم همان چیزی است که برای ساخت پیله خود از آن استفاده می کنند. خیلی بد به نظر می رسد، درست است؟ ابریشم با وجود منشأ ناخوشایندش، یکی از مجلل ترین و خواستنی ترین پارچه لباس کردی سنندج اطراف است.
به این دلیل که ابریشم یکی از نرم ترین و نرم ترین پارچه های روی کره زمین است.
اگر متوجه شده اید که منشاء ترمه را قبلاً در قسمت پشم مورد کنایه قرار دادیم، به شما تبریک می گویم، به دقت توجه کرده اید! ترمه نوعی پشم است که به طور خاص از پوشش بزهای ترمه به دست می آید.
بزهای کشمیری یک نژاد بز نسبتاً سلطنتی هستند که منشأ آنها به منطقه هیمالیا در کشمیر باز می گردد. آن را برای شب چیزهای بی اهمیت ذخیره کنید. ترمه مانند پشم از بریدن کت حیوانات و چرخاندن آنها به نخی که برای تولید لباس استفاده می شود، به وجود می آید.
برای دیدن قیمت پارچه برزنت دیجی کالا می توانید به این سایت مراجعه نمایید.
لباس‌های پارچه‌ای کتانی به دلیل سبک بودن و تنفس‌پذیر بودن آن‌ها را به پارچه‌ای مناسب برای روزهای گرم تابستان تبدیل می‌کند. مانند پنبه، پارچه کتان نیز از گیاهان ساخته می شود.
در مورد کتان، الیاف آن از گیاه کتان به نام “Linum Usitatissimum” که ریسیده شده، شانه شده و به صورت ورقه بافته می شود. مواد کتانی برای پیراهن‌های لباس مارک‌دار شرکتی، کلاه‌های سفارشی شرکت، مجلات و نوت‌بوک‌های مارک‌دار ایده‌آل است.
 • منابع:
  1. Guide to Fabric: How to Choose the Right Fabric for Clothing
 • تبلیغات: 
  1. نسخه لوکس کیف پوست بره برند معروف
  2. نظرات کودکان درباره حمل کیف مدارس
  3. راز و رمز شاد بودن و شاد زیستن
  4. باورهای نادرست درباره رب گوجه

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.